Concerto Glassico je projekt spolku České umění skla na podporu českého sklářského a bižuterního průmyslu a prezentaci České republiky se zvláštním zaměřením na Prahu a tradiční centra sklářské a bižuterní výroby.

Concerto Glassico je komplexní, koordinovanou, odvětvovou prezentací českého sklářského a bižuterního 
průmyslu ve všech souvislostech.Oproti designovým či úzce výtvarně zaměřeným prezentacím představuje výrazné profiremní a proexportní zaměření propojené marketingovými nástroji do konkrétních komerčních aktivit a přímé podpory prodeje.

Projekt je koncipován tak, aby svými interaktivními nástroji a využitím AV technologií nabídnul databázi kontaktů a umožnil průzkum trhu i spotřebitelské poptávky. Kromě konkrétní nabídky skla a bižuterie s významným podílem ruční práce má projekt vysoce prestižní charakter prezentací historie a tradic, ukázkami jedinečné tvůrčí práce a zařazením dalších nástrojů, které pomáhají znovuobjevit a navázat na prestiž a image českého skla a bižuterie. Jelikož jádrem prezentace projektu je sklo a bižuterie jako tradiční ikony Česka, je Concerto Glassico ideálním nástrojem podporujícím také státní propagaci a turizmus České republiky.​​


Více info zde: http://czechartofglass.com/projekty