Rok řemesel 2016 se v dubnu letošního roku účastnil brněnského veletrhu Mobitex:  Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu.

Jak jsme se účastnili:

-přednáškou AMSP ČR v rámci veletrhu MOBITEX 2016 a Stavebních veletrhů Brno

-předáváním ocenění Grand Prix Mobitex pro Cech čalouníků a dekoratérů

-účastí na expozici Cechu topenářů a instalatérů ČRPočet kvalifikovaných řemeslníků klesá, konkrétně situace ve stavebnictví začíná být neudržitelná. Bilance absolventů stavebních profesí posledních deseti let je tristní. Počet vyučených zedníků a podlahářů klesnul o 40 %, instalatérů a topenářů o 30 % a pokrývačů dokonce o 70 %. Stejný trend je i v profesích nábytkářských. Zatímco truhlářů je polovina, situace u čalouníků už je kritická, pokles je téměř o řád.  Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) proto rozpoutala v rámci Roku řemesel 2016 na Stavebních veletrzích v Brně největší kampaň pro podporu náboru mladých do řemeslných oborů.

Více info zde: http://www.amsp.cz/kriticka-situace-ve-stavebnich-a-nabytkarskych-profesich?highlightWords=mobitexAsociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) proto rozpoutala v rámci Roku řemesel 2016 na Stavebních veletrzích a souběžném veletrhu MOBITEX v Brně největší kampaň pro podporu náboru mladých do řemeslných oborů.  

Významný člen platformy Roku řemesel 2016, Cech topenářů a instalatérů ČR, připravil za podpory AMSP ČR mezinárodní soutěž Učeň instalatér. 28 nejlepších českých a několik zahraničních žáků třetích ročníků učňovských oborů soutěžilo o nejlepšího topenáře, nejlepšího vodo-instalatéra a v hlavní kategorii o nejlepšího „Učně instalatéra.“ Mimořádností letošního klání byl fakt, že do absolutního finále postoupila i dívka. Diana Petrová, žákyně SŠ OŘS Žamberk, která vyhrála krajské kolo, se nakonec umístila na 6. místě. Celkovým vítězem se nakonec stal Jan Hanák ze SOŠ a SOU Vocelova z Hradce Králové. Vyhlášení proběhlo za naší účasti v pátek 22.4.2016 v Rotundě brněnského výstaviště.Více info zde: http://www.amsp.cz/rok-remesel-2016-jede-na-plne-obratky-kriticka-situace-ve?highlightWords=mobitex