Více jak stovku akcí uspořádala AMSP ČR v roce 2016, na kterých se aktivně setkala s osmnácti tisíci podnikateli. Každoročním vrcholem se stal opět Den podnikatelů ČR, který proběhl 15. 11. 2016 v Praze. Národní dům na Vinohradech praskal ve švech, akce se účastnilo více jak 700 podnikatelů i nejvyšší ústavní činitelé v čele s prezidentem republiky. Den jsme zahájili valnou hromadou, pokračovalo se Česko-italským ekonomickým fórem, následovalo kontraktační B2B setkání, spojené s podpisy aktivní spolupráce.

Slavnostní galavečer byl odstartován diskusí s prezidentem republiky Milošem Zemanem, 1. místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem a ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem. Navázali jsme vyhodnocením nejlepších rodinných firem, nápadů začínajících podnikatelů a královen malého byznysu. Následovalo dekorování zástupců 23 profesních spolků, zapojených do Roku řemesel 2016 a vyhlášením Roku venkova 2017. Volná diskuse stovek podnikatelů poté pokračovala ve všech prostorách Národního domu na Vinohradech až do pozdních večerních hodin.

Galavečer byl provázen akčními kulturními vstupy, videoprojekcí podnikatelských nápadů a soutěžemi. Dodrželi jsme přitom tradici a po celý den nezazněl ani jeden proslov vedení AMSP ČR. Naše výsledky nejsou dány funkcionářskými proklamacemi, ale celoroční prací.

Děkujeme mnohokrát za účast všech profesních spolků zapojených do Roku řemesel 2016. Věříme, že jstesi jej hezky užili, ohlasy poté na řemesla byly veliké. Jsme rádi, že jsme Vás mohli před 700 lidmi v sále představitjako opravdové mistry řemesel a dalších odborných profesí, kteréreprezentujete.